Co zde najdete - MAPA

--------------------------------------------
V podzámčí náchodského zámku jsou zdi o výšce od 4 do 7m.Nádherná oblast na bouldrování.Stěny,věže,klenby, ... jsou z žulových kamenů a malty.Copak se dá odolat?Leze se jedna báseň a nad očekávání je to i převislé.Samozřejmě že se zde lézt nesmí,ale na jižních hradbách je značených 26 boulderů.Hnedka se do nich pouštím a je to celkem úmor překonat těch pár kroků,všude samé lištičky anebo dírka na jeden prst.Blbnout se tu dá i celý den.No,vřele doporučuji navštívit.Průvodce vyrábím.Jak tam trefit : je to dominanta Náchoda a od nádraží je to přímo za nosem (no spíš přímo za věžičkou).Co s sebou : jen lezečky a maglajz.


--------------------------------------------

pár foteček z našeho úletu.Boulder po schodech okolo Tesca v Liberci na náměstí.Lidičky nechápali,my se bavili.Konec byl takový, že přiběhl strážný s vysílačkou a začal : "Tady 135 zajišťuji oblast." No ale to my už byli převlečený a on nás nechal být :0) Stejnak by nás nedoběhl.Měl asi jenom 10 vlasů.To se těžko běhá.


 

----------------------------------------------14.4. se zavírala umělá stěna v Liberci na Harcově.Jak oslavit tuto událost ... nemuseli jsme dlouho přemýšlet."Uděláme poslední stěnoslanění".Přímo na umělé stěně by to byla nuda,tak jsme se rozhodli pro akci na kolejích.Kolem 8h nastaly přípravy a v 21:15 nastal ten čas.Sešlo se nás 6 (Já,Míra,Ada,Lenka,Tomáš,Jarda).Z toho Jarda dělal pozemní stráž a držel pozice u konce lana.Nás 5 zatím překonávalo překážky a snažilo se dostat k již připravenému lanu.Po tmě to byl mazec.Na začátku "Pád do ticha" = Schod mezi střechami kolejí byl 3,5m vysoký a tma byla jak v pytli.Pustit se hrany a čekáš, kdy dopadneš.Ještě pár problémů s žebříky a už už jsme v základním táboře.Zapálíme svíčku a jdeme na to.První jede Adam.Přelézt hranu je humus.Obrátila se mu osma a zahrál si klifhengra.Pustil osmu a sápal se na horu.Pak jedu já a Tomáš. Míra a Lenka jedou spolu,každý na jednom konci lana.Proč?Protože má Lenka nějakou tu GRIGRU či jak se tomu nadává :0) Všichni šťastni dole.Adrenalinu bylo dost,nepozorováni odcházíme do tepla hospůdky poklábosit o dalších akcích a na pár piveček.--------------------------------------------

 

Tak tady je pár pohledů na lezení v okolí města Rovinj. Od města je to vzdáleno asi 1Km. Obtížnost je 3-7c délka od 8-13m. Nýtováno skoro po 2m a na hoře jsou na řetězech karabiny,ale jen jak které se dá věřit na slanění. Fota jsou ode mne nebo od Horomírka - děkuju.
-----------------------------------------

Jednoho krásného rána,když nebylo co dělat vymyslel Míra,že vyrazíme na ledy. Já souhlasil s každou blbostí a tak jsem do toho šel s ním. Cepínky se mi moc líbily a čekal jsem co to semnou provede, mít v ruce a na nohách železa. První pocity : " Nedá se v tom chodit sakra. Tak šup nahoru.... Teda ty dutý zvuky se mi nelíběj..... Týbrďo mam bandasky a jsem v 3 metrech, to bude asi tím že nestoupám pořádně na nohy,ale sakra kdy by tomu věřil." Nakonec jsme se ale nečekaně vyškrábal až na horu a zažil ten pocit vítězství. Ano 8m vysoká stěna byla pokořena. Ale to byl jen začátek. Dál jsme tam přebojovali, teda ja přebojoval a Míra přelezl s prstem v nose, ještě několik cest a celkem jsme tam strávili asi 4h. Nutno připomenout obětavé zranění Míry při předělávání maček na mé botky. Tímto chci nahradit ztrátu asi 0,5l krve. Dík Míro :0)

Boulder

Kryštofovy kameny
Jetřebí hory, Odolov nedaleko restaurace Lotrando. Kamínky jsou dva a leží na zelené asi 800m od hospůdky.Za celé odpoledne tady prošel jeden člověk.Dá se tu solidně spát a na táborák je tady taky flek- nádhera.Materiál je hrubý pískovec, je to jako struhadlo.Dá se držet za nic,ale prsty fofrem odcházej.

Náchodský zámek

Tesco

Harcov

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Chorvatsko

Ice climbing Oldřichov